ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

ایجاد حساب کاربری

کادرهایی که ستاره دارد (*) باید تکمیل شوند.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

لزوم استفاده از درب ضد سرقت

  • Posted on:  پنج شنبه, 30 خرداد 1392 ساعت 13:16
  • نوشته شده توسط 
از شروع معماری در ساخت و سازهای مسکونی و در امتداد آن مکانهای اداری و تجاری درب ساختمان با توجه به شرایط آن زمان از جنس چوب ساخته و در بناها نصب می گردید.
 
این روند بدلایل مختلف رو به کندی رفته و از جنس های دیگری نیز استفاده گردیده است .
 
پس از چوب که در زیبایی درب جایگاه ویژه ای دارد بصورت صعودی از درب های فلزی استفاده گردیده و هم اکنون نیز میگردد و در بعضی از مکانها از درب های آلومینیومی استفاده می گردد.
 
 تمام این نوع جنسهائی که اشاره گردید هم اکنون نیز روند خود را طی میکنند و دربهای با جنس پی وی سی نیز بدان اضافه گردیده است.
 
در گذشته بیشتر افرادی که جهت محافظت از مکانهائی که در آن زندگی و یا کار میکنند بیشتر جهت محافظت از درب های کشوئی آهنی یا غیر کشوئی استفاده می کردند و هم اکنون نیز این روند با کاهش تقاضا روبه رو گردیده است .
 
 نزدیک به دو دهه است که درب ضد سرقت در کشورهای مختلف تولید می گردد و در صنعت ساختمان ایران صاحبان صنایع ساختمان را بنام درب ضد سرقت ترکیه یا در.
 
 اگر اطلاع جامعی ازمحاسن درب های ضد سرقت داشته باشیم می توانیم تفاوت درب ضد سرقت چینی – درب ضد سرقت ترکیه – درب ضد سرقت ایرانی وکلا دربهای ضد سرقت را بدست آوریم.
هم اکنون در شهرهای بزرگ و متوسط ایران استفاده کردن از درب ضد سرقت بعنوان ضرورت محسوب می گردد و بیشتر سازندگان صاحبان صنایع مسکن به این اهمیت پی برده و روز به روز رو به گسترش است و در بعضی شهرها سازمانهای مربوطه درب ضد سرقت را به عنوان الزام برای سازندگان توصیه نموده شده است.
 
 حتی بعضی از سازمانها بخصوص شهرداری های بعضی از مناطق کشور بعنوان ضرورت و اجبار به سازندگان ساختمان معرفی می نمایند .
 
 قطعا با روند رشد استفاده ازدرب های ضد سرقت کسانی که در صنعت درب ضد سرفت واردکننده یا تولید کننده و یا فروشنده می باشند منافع قابل توجهی را در پی خواهند داشت .
 
 هم اکنون شرکت های زیادی در صنعت درب های ضد سرقت فعالیت می کنند و تا حدودی پاسخگوی نیاز سازندگان هستند و اگر این موضوع بصورت اجباری در تمامی صنایع سازندگان مکانهای مسکونی – اداری – تجاری و … باشد قطعا عرضه آن نیز رو به افزایش خواهد بود در قسمت بعد وضعیت درب ضد سرقت در ایران و مزایای آن بصورت مفصل مطلب ارائه خواهد گردید.
 
 همانطور که در قسمت اول مقاله انواع درب ها بخصوص در مورد انواع درب های ضد سرقت چینی – درب ضد سرقت ترکیه – درب ضد سرقت تولید ایران یا در واقع مونتاژ درب ضد سرقت ایران اشاره گردید می توان چشم انداز وسیعی را در صنعت ساختمان و صاحبان صنایع ساختمان که از این گونه دربهای ضد سرقت استفاده می نمایند در آینده نه چندان دور دید.
 
لازم به یادآوری است که اغلب مصرف کنندگان در مورد تفاوت درب ضد سرقت انواع تولیدکنندگان کشورهای مختلف اطلاع جامعی ندارند و حتی بعضی از مصرف کنندگان درب ضد سرقت به اندازه ی کافی از مزایای آن مطلع نیستند و بیشتر بر مبنای ضرورت از آن استفاده می نمایند.
 
 اگر صاحبان صنایع ساختمان بخواهند اطلاعات کافی از انواع درب ضد سرقت داسته باشند یا باید در مورد آن مطالعه کافی به روش های گوناگون بدست آورند و روش دیگر از مشاوران مجربی است که از تمامی نکات درب ضد سرقت و تفاوت آن مطلع هستند و با کسب اطلاعات از وارد کنندگان درب ضد سرقت ترکیه و یا تولید کنندگان درب ضد سرقت ایرانی بهترین گزینه را انتخاب نمایند.
 
بعضی از سازندگان ساختمان ها با توجه به اطلاعاتی که از درب ضد سرقت بدست می آورند بدلیل توجیح اقتصادی ترجیح می دهند که ازمقرون بصرفه بودن درب ضد سرقت استفاده نمایند و خیلی اهمییت نمی دهند که درب ضد سرقت چینی یا درب ضد سرقت ترکیه یا درب ضد سرقت ایرانی باشد به همین دلیل کسانی که اهمیت کیفیت درب ضد سرقت برایشان حائز اهمیت است در انتخاب آن دچار مشکل میگردند و لازم است که مطالعه و مشاوره بیشتری را در مورد انتخاب درب ضد سرقت داشته باشند .
 
فراموش نکنیم که با توجه به این که درب ضد سرقت محاسن فراوانی دارد باز هم بعضی از صاحبان صنایع ساختمان و یا سازندگان مکانهای مسکونی – اداری – تجاری و … از جنس های دیگری که قبلا در صنعت ساختمان استفاده گردیده از همان اجناس استفاده می کنند.
 
 منظور از این مطلب هنوز بدلیل زیبایی و … از دربهای چوبی استفاده می کنند بعضی از سازندگان بدلیل اقتصادی و در واقع مقرون به صرفه بودن آن از درب های اچ دی اف یا ام دی اف یا آهنی استفاده می کنند و قانون مدونی در مورد یکسان سازی استفاده از ملزومات تهجیزات نازک کاری ساختمان به عنوان ضرورت و یا اجبار توصیه نگردیده است به همین دلیل حتی خریداران مکانهای مسکونی – اداری – تجاری و… کاملا اطلاع مناسبی از این موضوع ندارند و بر حسب اجبار یا ضرورت مکان مورد نیاز را خریداری می نمایند و بسیار دشوار است که تمامی خریداران کاملا با محاسن و معایب انواع درب آشنا گردند و زمان بسار طولانی را در پی خواهیم داشت .
 
دور از انتظار نیست که تا دراینگونه موارد فرهنگ سازی جامعی صورت نگیرد همسان سازی و استفاده از بهترین مواد جهت درب ها نمی توان انتظار انتخاب بهینه از سازندگان ساختمان و یا خریداران آن داشت قطعا در جهت بهینه سازی صنعت ساختمان باید اطلاع رسانی جامعی از طریق رسانه های مختلف بخصوص رسانه تصویری صورت گیرد و به مرور زمان انتخاب بهتری را می توانند سازندگان یا خریداران ساختمان انجام دهند.
 
هم اکنون اکثر وارد کنندگان درب های ضد سرقت یا تولید کنند گان درب های ضد سرقت تلاش می کنند در کاتالوگ های خود فرهنگ سازی نمایند اما حجم این اطلاع رسانی به اندازه ی مناسبی نیست که بتوان به مطالب دسترسی پیدا کرد.
 
 یکی از بانیان اصلی این موضوع می تواند اتحادیه درب و پنجره سازان را نام برد که اگر تلاش وافری در این جهت نمایند قطعا مشکلات کمتر خواهد شد به هر حال ما سعی داریم با اطلاع رسانی کمی از این مشکلات را حل نمائیم .
 
امید آن است با توجه به تمام کسانی که در صنعت ساختمان تجربه دارند با ارائه مقالات و … مشکلات را به حداقل رسانند.
 
 در مورد درب ضد سرقت در مقاله بعدی سعی بر آن است که تفاوت انواع درب ها و مزایا و محاسن درب ضد سرقت بصورت شفاف بازنگری شود تا شاید گامی مثبت برای مصرف کنندگان درب ضد سرقت گردد.
 
 با توجه به مطالبی که در مورد دیرینه مصرف انواع درب ها قبلا در مقاله درب ضد سرقت اشاره گردید . در این مقاله سعی بر آن است که در مورد روند تولید درب ضد سرقت و واردات و محاسن آن موارد مهمی ذکر گردد .
 
بیشتر سعی بر آن است که بیشتر در مورد محاسن درب ضد سرقت اشاره گردد و در مورد تنوع آن نیز اشاره خواهد گردید
 
درب ضد سرقت در ایران بیشتر به صورت وارداتی می باشد و بعضی از صاحبان صنایع با توجه به رشد مصرف آن اقدام به تولید درب ضد سرقت نموده اند به هر حال درب ضد سرقت در هر جای دنیا تولید گردد معمولا از محاسن زیر برخوردار می باشد :
 ۱-مقاومت بالا و امنیتی درب ضد سرقت
 ۲-تنوع و زیبایی بسیار قابل توجه
 ۳-نصب آسان
 ۴-تنوع قیمت با توجه به موادی که از آن استفاده می گردد
 ۵-روکشهای متنوع با مواد مختلف
 ۶-جلوگیری از صدا یا کاهش صدا
 ۷-جلوگیری از حریق یا کاهش حریق
 ۸-دسترسی سریع به درب ها با توجه به موجودی بالا در انبارها
 ۹-ضد زنگ بودن درب
 ۱۰-ضد آب بودن درب
 ۱۱-قفل های ایمنی متنوع در یک درب
 ۱۲-زنگ اضافی و دوربین چشمی در درب
 ۱۳-عایق گرمایشی و سرمایشی
 ۱۴-جا بجایی و حمل و نقل سالم تا مقصد
 ۱۵-رنگ بندی متنوع آماده
 ۱۶-ضخامتهای متنوع
 ۱۷-ابعاد بسیار متنوع
 ۱۸-مقرون به صرفه بودن
 ۱۹-دیر خراب شدن درب و ابزار لازم آن
 ۲۰-قفل های شب بند
 
باتوجه به محاسنی که ذکر گردید اگر کاملا مصرف کننده بدان پی ببردقطعا بهترمی تواند تصمیم بگیرد که از جه نوع دربی استفاده نماید و بازهم تاکید بر آن است اگر موارد ذکر شده کاملا مستند وتوجیح اقتصادی دارد قطعا مصرف درب ضد سرقت روز به روز رو به افزایش است وبه همین دلیل است که افراد زیادی رو به تجارت و کسب آن آورده اند و روند مصرف آن رو به رشد است . با سرعتی که در این صنعت پیش می رود چشم انداز کسانی که با انواع درب ضد سرقت دارند سود قابل توجهی را خواهند برد .
 
البته با توجه به رقابت در کیفیت و قیمت سود دهی لازم جهت دست اندرکاران درب ضد سرقت مشکل خواهد بود و معمولا در تمامی صنایع کسانی موفق می گردند که در محصولشان از کیفیت – قیمت و توانایی بالایی برخوردار باشند و اینکه چه شرکتهایی می توانند موفق تر عمل نمایند در ابتدا مدیریت و بعد توانایی اجرا و در نهایت توانایی مالی مناسبی برخوردار باشند . امید آن است که صنعت ساختمان در ایران با علم و مطالعه کافی برخوردار باشد و صاحبان صنایع ساختمان و یا سازندگان کوچک و متوسط ساختمان در این راستا موفقیتهای خوبی را کسب نمایند و سرویس های مناسبی را به مصرف کنندگان دهند .
 
در صورت لازم جهت اطلاعات بیشتر از درب ضد سرقت باز هم سعی بر آن خواهیم داشت که مطلب جدیدتری را نیز به سازندگان و مصرف کنندگان ساختمان ارائه دهیم به امید روزی که بهترین و زیباترین بناها در تمامی دنیا با امنیت و ارزان دسترسی پیدا کرد .
خواندن 6470 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 24 مهر 1394 ساعت 15:59