ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

ایجاد حساب کاربری

کادرهایی که ستاره دارد (*) باید تکمیل شوند.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

ویژگی های درب های ضد سرقت

  • Posted on:  پنج شنبه, 30 خرداد 1392 ساعت 00:00
  • نوشته شده توسط 

آیا می دانید درب ضد سرقت چیست و باید از چه ویژگیهایی برخوردار باشد؟
 
درب ضد سرقت دربی است که چنانچه سارقین نتوانند به هر دلیل از طریق دستکاری یا تخریب قفل درب به داخل منزل، محل کار، دفاتر مدیران، حسابداری، بایگانی، انبار، دیتا سنتر ها و ... نفوذ نمایند، مانع از ورود آنها از طریق تخریب درب گردد، لذا درب ضد سرقت میبایست از استانداردهای مقاومت در برابر برش، فشار بر سطح و بر گوشه های درب برخوردار باشد.
 
درب ضد سرقت میبایست ضمن ممانعت از ورود سارقین، از استانداردهای لازمه در زمان وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی چون زلزله و آتش سوزی نیز برخوردار بوده تا به هیچ صورت از ورود نیروهای امدادی و یا خروج افراد در مواقع اضطراری جلوگیری ننماید. درب ضد سرقت دربی است که ضمن ممانعت از ورود سارقین، بر اساس استانداردهای محیطی چون عایق سرما، گرما، باد رطوبت و صدا طراحی و ساخته شده باشد.
 
دربهای ضدسرقت می بایست به تناسب محل مورد استفاده با ویژگیهای متفاوت انتخاب گردند برای مثال میتوان از دربهای ساده فلزی که از دولایه ورق سخت به ضخامت یک میلیمتر در دو طرف درب و یک لایه عایق صدا و دما بعنوان لایه میانی ساخته شده در آپارتمانهایی که امکان ایجاد سروصدا توسط سارقین بمنظور تخریب درب امکان پذیر نمی باشد استفاده نمود لیکن در مواردی که سارقین امکان و فرصت ایجاد سر و صدا به منظور تخریب درب را داشته باشند، همچون اماکنی دور از حضور جمع ازجمله ویلاها کارخانجات, انبارها، ... میبایست از دربهای ضد سرقت با ویژگیهای خاص استفاده نمود تا امکان نفوذ سارقین پس از برش و تخریب لایه های سطحی درب به داخل ساختمان را غیرممکن سازند.
 
در این گونه موارد نه تنها ضخامت لایه های فولادی در دو طرف درب به دو میلیمتر و جمعا چهار میلیمتر افزایش می یابند بلکه لایه میانی نیز از طریق ایجاد شبکه مستحکم فولادی به همراه تزریق مواد ویژه ضد برش, ضد مته، ضد اسید و ضد تخریب در میان آن تقویت گردیده و از استانداردهای ویژه کیفیت اینگونه دربها برخوردار میگردد.
 
صرفنظر از استانداردهای امنیتی موردنیاز در تولید و انتخاب دربهای ضدسرقت, دیگر ویژگیهای دربهای ضد سرقت به منظور ارتقا کیفیت لایه های بیرونی و درونی درب در اماکن خاص ازجمله پوششهای ضدرطوبت, ضد اسید به عنوان ویژگیهای پنهان و غیر قابل رویت، بمنظور استفاده درمکانهای مرطوب و یا صنعتی از نکات ضروری در هنگام انتخاب دربهای ضد سرقت تلقی میگردد.
 
در پایان لازم به تذکر است که بهترین و مرغوبترین دربهای ضدسرقت زمانی بکار می آیند که سارقین از تخریب قفل نصب شده برروی درب ناتوان بمانند, پس هیچ دربی، حتی اگر از فولاد نفوذ ناپذیر و براساس استانداردهای جهانی نیز ساخته شده باشد، بدون نصب قفل ضد سرقت ما تفاوتی با یک درب چوبی معمولی نخواهد داشت.
 
بزرگترین اشکال دربهای ضد سرقت ساخته شده از مواد و آلیاژهای غیر استاندارد قفل شدن آن در هنگام آتش سوزی به دلایل مختلف میباشد که همزمان از دسترسی ساکنین به محیط امن و یا دسترسی آتش نشانان به داخل حریق جلوگیری مینمایند، لذا حتی اگر به هر دلیل امکان خرید درب های ضد سرقت از ما میسر نگردید، با جدیت قبل از هر چیز از استاندارد بودن درب ضد سرقت مورد نظرتان و قفل نصب شده بر روی آن در مقابل آتش و حرارت اطمینان حاصل نمائید.
خواندن 36692 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 24 مهر 1394 ساعت 16:38