ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

ایجاد حساب کاربری

کادرهایی که ستاره دارد (*) باید تکمیل شوند.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

تفاوت درب های ضد سرقت ترکيه، چين و ايران

 • Posted on:  پنج شنبه, 30 خرداد 1392 ساعت 13:22
 • نوشته شده توسط 
تفاوت درب های ضد سرقت ترکيه، چين و ايران
 
يکی از سوالاتی که خريدارن درب ضد سرقت هميشه با آن روبه رو هستند اين است که چه فرقی بين درب ضد سرقت ساخت ترکيه و درب ضد سرقت ساخت چين و درب های ضد سرقت ساخت ايران و جود دارد و برخی گمان می کنند فرق آنها فقط در کيفيت آنها می باشد و از آنجا که محصولات ساخت چين در بازار ايران عمدتا نامرغوب هستند و همچنين ديد خوبی نسبت به محصولات ايرانی وجود ندارد درب های ضد سرقت ترکيه را از نظر کيفی بهتر می دانند. در اين نوشتار قصد داريم تفاوتهای درب ضد سرقت ترکيه ، چين و ايران را مورد بررسی قرار دهيم.اما قبل از آن بهتر است انواع درب های ضد سرقت موجود در بازار ايران را بشناسيم.بنابر اين در ابتدا درب های ضد سرقت موجود در بازار ايران را  بدون توجه به بحث کيفی درب ها ی ضد سرقت و فقط با توجه به شکل ظاهری آنها دسته بندی خواهيم کرد.
 
با توجه به شکل ظاهری درب ضد سرقت می توان درب های ضد سرقت موجود در بازار ايران را به صورت زير دسته بندی کرد:
1-   درب های ضد سرقت ساخت چين
2-  درب های ضد سرقت ساخت ترکيه
 3-  درب های ضد سرقت ايرانی
 
درب های ضد سرقت ايرانی از نظر ظاهری کاملا مشابه درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکيه می باشند.البته در ايران درب هايی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چينی نيز توليد می شوند اما توليد اين سری از درب های ضد سرقت نسبت به درب های ضد سرقت مشابه ترک بسيار محدود می باشد.
 
و به اجمال می توان گفت دربهای ضد سرقت به طور کلی از نظر شيوه توليد و شکل ظاهری به دو کشور چين و ترکيه بر می گردد و اين در حالی است که درب های ضد سرقت چينی خود نيز از درب های ايتاليايی الگو برداری شده اند.
 
در ادامه لازم به ذکر است توليد کنندگان درب های ضد سرقت طرح ترک در ايران همگی چارچوب های خود را در داخل ايران توليد کرده و يا از توليد کنندگان داخلی خريداری می کنند و يراق آلات خود را نيز عمدتا از محصولات ساخت کشور ترکيه استفاده می کنند و اما رويه درب ها را برخی مستقيما از ترکيه وارد می کنند و برخی از توليدات داخل استفاده می کنند. البته استفاده از ورق های وارداتی لزوما يک امتياز نيست و تنها به دليل هزينه های بالای خريد دستگاه ها و ساير ملزومات توليد برخی ترجيح می دهند که بدين نحو عمل کنند،هرچند که اکثر فروشندگان درب های ضد سرقت ايرانی را به عنوان درب های ترک مونتاژ ايران معرفی می کنند.
 
با توجه به شباهت درب های ضد سرقت ايرانی به درب های ضد سرقت ترکيه درب های ضد سرقت ايران و ترکيه را در يک دسته قرار می دهيم  و تفاوت درب های ضد سرقت ترکيه و چين را از سه منظر مورد بررسی قرار می دهيم:

 نکته مهم :
البته درايران بيشتر درب های ضد سرقت  سری اکونومی توليد می شود و سری لوکس ضد سرقت ها از ترکيه وارد ايران می شود.اما  در کلاس های يکسان مانند سری اکونومی توليدات درب ضد سرقت ايران با توليدات ترکيه از نظر کيفی برابری می کند و حتی برخی از توليد کنندگان ايرانی محصولات با کيفيت تری به بازار عرضه می کنند.
 
1- تفاوت ظاهری درب های ضد سرقت ترکيه و چين
2- تفاوت کيفی درب های ضد سرقت ترکيه و چين
3- تفاوت قيمتی درب های ضد سرقت ترکيه و چين
 
تفاوت ظاهری:
اوين تفاوت در نوع چارچوب های آنها ديده می شود چارچوبهای ضد سرقت چين تخت و اختلاف سطح کمی بين سطح بيرونی چارچوب و لنگه درب ضد سرقت وجود دارد درصورتی که اين اختاف سطح در درب ضد سرقت ترک بيشتر است .
 
دومين تفاوت در لولاهای درب های ضد سرقت چين و ترکيه می باشد.
 
لولایدربهای ضد سرقت چين مخفی است اما لولای  درب ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل مشاهده است.
 
 سومين تفاوت در رويه لنگه درب های ضد سرقت ترکيه و چين  می باشد.
 
رويه نهايیدربهای ضد سرقت چين   يا فلز با رنگ کوره ای طرح چوب هستند يا HDF رنگ شده و در بعضی موارد درب ضد سرقت چينی فلزی با روکش PVC  نيز ديده می شود.اما رويه دربهای ضد سرقت ترک به دو دسته MDF روکش طبيعی چوب و يا MDF روکش PVC تقسيم می شوند.
نکته: بيشتر درب های ضد سرقت چينی موجود در بازار ايران فلز با رنگ کوره ای طرح چوب می باشد.
 
تفاوت کيفی:
 
شايد اولين تفاوتی که در ذهن شنونده شکل بگيرد کيفيت پايين دربضد سرقت چين  نسبت به درب ضد سرقت ترکيه  باشدکه در اين مورد با توجه به کيفيت اجناس چينی و ترک موجود در بازار ايران می توان به خريدار درب ضد سرقت حق داد که چنين تصوری را داشته باشد.
اما همانطور که می دانيم و بارها شنيده ايم توليدات چين در سطوح مختلف کيفی قرار دارند اما اگر بخواهيم به طور تخصصی در مورد درب صحبت کنيم صادقانه بايد گفت اکثر دربهای ضد سرقت چينی وارد شده به ايران حتی نسبت به پولی که خريدار پرداخت می کند از سطح کيفی خوبی بهره نبرده اند .بنابراين  لزوما نمی توان گفت کيفيت  درب های ضد سرقت چينی از درب های ضد سرقت ترکيه پايين تر است .درب های ضد سرقت چينی با روکش HDF معمولا از کيفيت خوبی برخوردار هستند و نسبت به برخی از درب های ترکيه که در بازار ايران وجود دارد گران تر هم هستند.
 
تفاوت قيمت:
 
قيمت دربهای ضد سرقت چين موجود در بازار ايران که از کيفيت خوبی برخوردار باشند در حال حاضرازحدود 750000 تومان شروع  می شوند در صورتی که قيمت درب ضد سرقت ترک وارداتی از12.500.000 شروع شده و درب های ضد سرقت ايرانی يا همان ضد سرقت های ترک مونتاژ ايران شروع قيمتشان از 950.000 تومان می باشد.
خواندن 94277 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 24 مهر 1394 ساعت 15:49

مطالب دیگر

 • اعطای نمایندگی
  گروه تولیدی و صنعتی آیدین در نظر دارد به منظور گسترش زمینه فعالیت خود در کشور…
 • اهداف آیدین در
  ​گروه تولیدی و صنعتی آیدین در خدمت به مشتریان و جلب رضایت آنان از طریق  تولید…
 • محصولات آیدین در
  ​محصولات تخصصی آیدین در به ترتیب در زمینه های زیر می باشد: 1- درب های ضد…
 • معرفی آیدین در
  ​شرکت آیدین در بعنوان اولین و تنها تولید کننده درب های ضد سرقت در خراسان شمالی…